Elevii clasei a IV-a B, coordonați de prof. înv. primar Brăescu Lenuța, au desfășurat activitatea cu tema ”Încălzirea globală- Schimbări climatice”. După vizionarea unui material despre schimbările climatice, elevii au realizat desene/ prezentări pe diverse platforme sau aplicații digitale (Jamboard, Padlet, WordArt), care au conținut atât imagini, cât și text informativ, reliefând impactul acestora asupra ecosistemelor, a sănătății oamenilor și a celorlalte viețuitoare.
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/CATI-MICA-1024x548.png)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/Incalzirea-globala-MICA-1024x543.png)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/Iount-C-MICA-1024x576.png)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/Saptamana-Educatiei-Globale-15-19-noiembrie-2021-GLOBAL-EDUCATION-WEEK-18-nov.-2021-17_37_49-1024x917.jpeg)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/Saptamana-Educatiei-Globale-15-19-noiembrie-2021-GLOBAL-EDUCATION-WEEK-18-nov.-2021-19_07_11-780x1024.jpeg)