Săptămâna educației globale a fost un prilej de a prezenta elevilor impactul pe care fiecare dintre noi îl are asupra mediului înconjurător. S-au desfășurat diverse activități referitoare la educația globală. S-a discutat despre cauzele și efectele problemelor majore care afectează pământul și ce măsuri putem lua pentru a face lumea un loc mai frumos și mai sănătos. Am pictat diferite imagini, am realizat o multitudine de mesaje. Activitate realizată de elevii clasei a II-a B, împreună cu prof. înv. primar Demșa Anca.
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/IIB-b-1024x1024.jpg)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/IIB-c-1024x1024.jpg)
![](https://scoalaplatonbacau.ro/sgplaton/wp-content/uploads/2021/11/IIB-a-1024x768.jpg)